hipnoterapia dla młodzieży

Hipnoterapia dla młodzieży

Napisałam ten tekst dla młodzieży, która zmaga się z lękiem, fobiami, niezrozumieniem, apatią, objawami depresji, wycofaniem społecznym. Chcę przekazać nastolatkom, czym jest hipnoza i hipnoterapia po to, by pozwolili sobie na pomoc w odnalezieniu prawdziwego powodu swojego złego samopoczucia, bezradności i w bezpieczny sposób uwolnili się od tych dolegliwości.

Okres nastoletni, to piękny a zarazem trudny etap w życiu człowieka. Młody człowiek wychodząc z czasów dzieciństwa, gdzie autorytetami a zarazem pierwszymi hipnotyzerami byli rodzice i opiekunowie, szuka własnych jakości i wartości.

Skąd sformułowanie „hipnotyzerzy”? Otóż każde dziecko do 7 roku życia żyje w stanie permanentnej hipnozy, co znaczy, że zachowanie osób towarzyszących dziecku w tym czasie koduje się w jego podświadomości. Trwale zapisują się czynności jak np. sznurowanie butów, jazda na rowerze czy inne podstawowe zabiegi, które z czasem wykonujemy nieświadomie, automatycznie. Programujemy sobie to, czego potrzebujemy aby dobrze funkcjonować, ale również zachowania, lęki i inne programy, które nam nie służą. To nie tak, że rodzice celowo wgrywają nam niekorzystne schematy, oni też są/byli zaprogramowani przez swoich rodziców, społeczeństwo…

Czy podświadomość da się przeprogramować? Tak, jednak wymaga to przede wszystkim trafnego spostrzeżenia i odszukania źródła problemu. Najbardziej skuteczną metodą w odkrywaniu i uwalnianiu niekorzystnych programów jest hipnoterapia, praca w podświadomości.

Dlaczego termin hipnoza powoduje lęk? Hipnozę znamy przede wszystkim z filmów lub różnego rodzaju show. Jest to tzw. Hipnoza sceniczna, gdzie hipnotyzowany zazwyczaj odcina się od wszelkiego poczucia, myśli – nie wie kim i gdzie jest, co robi.

Hipnoterapia różni się diametralnie od hipnozy scenicznej, jest stanem relaksu, rozluźnienia, czujemy się podobnie jak w medytacji. W stanie tym, osoba prowadzona przez doświadczonego hipnoterapeutę sięga do najskrytszych zakamarków swojej podświadomości po to, by zobaczyć prawdziwą przyczynę swoich problemów a następnie w tym samym stanie je uzdrowić a podświadomość pozytywnie przeprogramować. Osoba w delikatnej hipnozie cały czas wie co się dzieje, rozmawia z terapeutą a po skończonej sesji wszystko pamięta.

Czy można komuś coś zaprogramować bez jego zgody? W hipnoterapii nie ma takiej możliwości, ponieważ ja oraz inni hipnoterapeuci z Polskiej Akademii Hipnozy, na końcu sesji wypowiadamy zdanie: „bierzesz z tego doświadczenia tylko to co dobre, korzystne, wspierające i budujące, resztę odrzucasz”. Tak naprawdę to Ty decydujesz, co nadpisujesz, uzdrawiasz w swojej podświadomości.

Czy w hipnoterapii może wziąć udział nastolatek, który nie lubi opowiadać o swoich problemach albo nawet rozmawiać z dorosłymi? Hipnoterapia jest najlepszym rozwiązaniem dla takich właśnie osób, ponieważ w stanie rozluźnienia podświadomość sama pokazuje i podpowiada, jedyne co trzeba wtedy zrobić to powiedzieć na głos wszystko to, co przychodzi – jest to łatwiejsze niż Ci się wydaje. Jeżeli jesteś osobą nieśmiałą, w rozmowie wstępnej możesz odpowiadać tylko tak/nie lub nawet kiwać głową, to ja prowadzę spotkanie, nie musisz się stresować o czym będziesz ze mną rozmawiać. Jedyne czego potrzebuję do poprowadzenia sesji hipnoterapii to poznać problem z jakim się borykasz i ułożyć odpowiednie pytania do Twojej podświadomości. Po zakończonej pracy, to Ty decydujesz czy komuś o tym opowiedzieć lub o tym czy ja mam przekazać coś Twoim rodzicom, masz prawo do prywatności, ale przynajmniej jedno z rodziców musi wyrazić zgodę na przeprowadzenie sesji. Rekomenduję, aby rodzice/opiekunowie też wzięli udział w co najmniej jednej sesji dla siebie, aby lepiej zrozumieć swoje dzieci/podopiecznych.

Ile spotkań trzeba przeprowadzić? W zależności od ilości i nasilenia problemów. Młodzi ludzie pięknie pracują w podświadomości i bardzo szybko uwalniają się od niekorzystnych programów. Często wystarczy jedna hipnoterapia.

W jaki sposób odczuję, że mówi do mnie podświadomość? Jak mam to odczytać? Każdy z nas ma inne zdolności poczucia – u jednego będą to obrazy, u drugiego „słyszenie” u trzeciego odczucia w ciele a jeszcze inny będzie po prostu wiedział. Trzeba na głos wypowiedzieć wszystko co przychodzi, wszystko jest właściwe i nie ma tutaj lepiej/gorzej, zawsze jest ok.

Zapraszam serdecznie

Koszt jednorazowej sesji (1 godzina) -> 250 zł.

Koszt jednorazowej sesji (2 godziny) -> 450 zł.

Terapia nie zastępuje wizyty u lekarza i klasycznego leczenia.

zobacz opinie

 Jak umówić się na sesję? wszelkie informacje znajdziesz w zakładce kontakt